Cześć, jestem Przemek!

Jestem dyplowanym dietetykiem o specjalizacji psychodietetyka. Ponadto tworzę artykuły na temat żywienia na portalu Sportswebinar. Cały czas poszerzam swoją wiedzę w dziedzinie dietetyki, uczeszczająć na różne szkolenia i konferencje naukowe.

Swoim klientom przygotowuje indywidualnie dopasowane jadłospisy. Potrawy w nich zawarte są oparte na prostych przepisach, które starannie dobieram i osobiście testuje.

Równolegle prowadzę konto na instagramie, gdzie zamieszczam większość przygotowanych przez mnie potraw. Mogę śmiało powiedzieć, że zajmuję się tym czym lubię i co sprawia mi ogromną przyjemność

Droga dietetyka

Odkąd pamiętam lubiłem przyrządzać potrawy. Już jako młody chłopak kombinowałem jakie smaczne danie mogę przygotować z produktów, które miałem akurat pod ręką.

Mimo, że wiele z tych prób okazywały się totalną porażką, to nigdy się nie poddawałem.

Z biegiem lat zacząłem się interesować wpływem jaki wywiera nasze pożywienie na funkcjonowanie organizmu.

Ten temat był dla mnie na tyle fascynujący, że postanowiłem kontynuować naukę na uczelni o kierunku Dietetyka. Był to ważny krok dla mnie, bo od tej pory już wiedziałem co chcę w życiu robić.

Dzisiaj już wiem, że to co jemy ma fundamentalne znaczenie w wielu aspektach naszego życia. Swoją wiedzą chciałbym się dzielić z innymi i pomagać, bo wierzę że dzieki odpowiedniemu żywieniu możemy uniknąć wielu problemów zdrowotnych, z którymi borykają się ludzie.

Na tym blogu będę regularnie zamieszczał ciekawe artykuły na temat żywienia. Ponadto znajdą się tutaj proste przepisy na smaczne i zdrowe posiłki. Chciałbym zaprzeczyć stereotypowi, że zdrowe posiłki nie mogą być smaczne

Sport – moja druga pasja

Inną pasją, która towarzyszy mi od najmłodszych lat jest zamiłowanie do sportu. Mimo, że nie zostałem piłkarzem, co było moim dziecięcym marzeniem to los tak chciał, że gram w baseball w drużynie Warsaw Dragons.

To co łączy obie te dyscypliny to wszechstronne przygotowanie fizyczne. Baseball nie jest tak popularną dyscypliną w Europie jak wiele innych sportów, jednak uważam, że może być równie atrakcyjny dla widzów.

Zauważyłem, że odpowiednie żywienie pozwala mi osiągnąć wysoką formę i chroni przed poważniejszymi kontuzjami dzięki czemu jestem optymalnie przygotowany do gry.

Polecam każdemu włączenie do swojej codziennej rutyny trochę ruchu. Aktywność fizyczna sprawia, że nie tylko nasze ciało wygląda lepiej, ale także pozwala odpocząć od codziennych problemów.