Top 10 Polskich dietetyków, których warto śledzić w social mediach.

10 dietetykow w social media - Dietetyk od serca
7 min czas czytania

Świat internetu jest pełny wielu ekspertów od żywienia, którzy niekiedy głoszą swoje opinie nie mając podstaw naukowych. To może prowadzić do błędnych przekonań, które w konsekwencji mogą nawet szkodzić zdrowiu. Dlatego tak ważne jest, aby pozyskiwać wiedzę od osób, dla których dietetyka jest prawdziwą pasją i potrafią rzetelnie ocenić wartość doniesień naukowych, a nie kierować się wyłącznie modą czy chęcią powiększania zysku.

Poniżej przedstawiam listę moich ulubionych dietetyków, którzy według mnie wykonują ten zawód z pasją i mają w sobie chęć pomagania innym. A ja osobiście jako dietetyk na początku swojej drogi mogę czerpać od nich wiele inspiracji.

Lista jest uporządkowana alfabetycznie. Zachęcam do obserwowania każdej z tych osób. Przedstawiane przez nich treści są wiarygodne i mogą pomóc pacjentom z różnymi problemami.

10 Polskich dietetyków z powołania, których warto śledzić w social mediach:

1 - Dietetyk od serca

Mikołaj specjalizuje się w Psychodietetyce, jest wykładowcą akademickim i twórcą wielu artykułów dla portali internetowych i czasopism. Ponadto jest autorem pierwszej na polskim rynku książki o diecie przeciwdziałającej chorobom neurodegeneracyjnym takim jak choroba Alzheimera, o nazwie “Dieta MIND. Sposób na długie życie”. Niedawno ukazała się jego druga książka – Uzależnienie od słodydczy i skuteczne narzędzia do zmiany nawyków. Przedstawia w niej 5 kroków potrzebnych do trwałej zmiany nawyków żywieniowych. Mikołaja poznałem osobiście i wiem, że to człowiek który wkłada całe swoje serce w to co robi. Wywiad z Mikołajem, który miałem okazję przeprowadzić znajdziesz TUTAJ

Prowadzi własną stronę internetową bdieta.pl, a także możecie go obserwować na instagramie oraz facebooku

9 - Dietetyk od serca

Małgorzata jest dietetykiem klinicznym i specjalistą medycyny żywienia. Ukończyła Medycynę Żywienia na University of West London w Wielkiej Brytanii, a studia magisterskie na kierunku Dietetyka na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
Specjalizuje się w terapii żywieniowej schorzeń układu pokarmowego, chorób autoimmunologicznych, kardiometabolicznych oraz poradnictwie żywieniowym dla wegan i wegetarian (szczególnie dzieci).

Prowadzi stronę internetową malgorzatadesmond.com oraz profil na Facebooku
.

13 - Dietetyk od serca

Magda specjalizuje się podobnie jak Mikołaj w Psychodietetyce. Sama pisze o sobie:„Pomagam kobietom i mężczyznom w zmianie nawyków żywieniowych, odzyskaniu radości z jedzenia, i naprawieniu swoich relacji z jedzeniem, co w efekcie pozwala im wypracować wymarzone i zdrowe ciało”. Prowadzi wiele szkoleń i kursów w zakresie procesu zmiany nawyków żywieniowych. Od niedawna wraz z innymi dietetykami: Violą Urban i Justyną Świetlicką współtworzy projekt ,, Przedsiębiorczy dietetyk”, w którym pomagają początkującym dietetykom wejść na rynek pracy.

Od kilku lat prowadzi bloga wiem-co-jem.pl, ma swój profil na Facebooku i konto na instagramie.

2 - Dietetyk od serca

Paulina jest dietetykiem ze specjalnością dietetyki klinicznej oraz sportowej. Jednak najbliższe jej sercu są przypadki chorób autoimmunologicznych, zwłaszcza choroba Hashimoto, z którą sama się zmaga. Jej motto brzmi: Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby”. Swoim optymizmem potrafi zarazić nawet najbardziej zatwardziałych pesymistów. Jest współautorką książki – Masz to we krwi, gdzie w prostych słowach dowiesz się, jak odczytać wyniki morfologii, cholesterolu oraz panelu tarczycy. Znajdziesz tu też coś, czego nie spotkasz w innych publikacjach – praktyczną analizę wyników badań konkretnych przypadków.

Paulinę znajdziemy na portalu poradni sandiet.pl oraz na facebooku i Instagramie.

10 - Dietetyk od serca

Małgorzata specjalizuje się w tematyce żywienia niemowląt i dzieci oraz mam w czasie ciąży i karmienia piersią. Jest też mamą dwóch chłopców, dlatego oprócz swojej niezwykle szerokiej wiedzy teoretycznej, może przekazywać wskazówki z praktycznego punktu widzenia. Prowadzi liczne szkolenia, warsztaty, bierze udział w posiedzeniach komisji w Ministerstwie Zdrowia, ale to tylko mały wycinek z jej pracy zawodowej.

Ta ambitna pani dietetyk posiada stronę malgorzatajackowska.com. Można ją śledzić także na Facebooku i instagramie
.

12 - Dietetyk od serca

Iwona jest dietetykiem specjalizującym się w diecie roślinnej. Prowadzi liczne wykłady, warsztaty i szkolenia związane z opieką zdrowotną oraz dietą roślinną. Jest też autorką wielu artykułów naukowych oraz dwóch książek: „Wege. Dieta roślinna w praktyce” i „Wege rodzina.  W swojej pracy opiera się na Evidence Based Medicine czyli medycynie opartej na dowodach naukowych.

Więcej o niej i jej działalności dowiemy się na portalu wegecentrum.pl oraz na Facebooku i instagramie
.

6 - Dietetyk od serca

Justyna specjalizuje się w żywieniu oraz suplementacji sportowców, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych dietetyków sportowych w Polsce. Od wielu lat współpracuje z wieloma wybitnymi zawodnikami, w tym olimpijczykami, mistrzami Świata czy Europy. Ponadto wykłada na uczelni wyższej w Warszawie, jest autorką bestsellera „Dietetyka sportowaoraz ekspertem telewizyjnym. Udało mi się osobiście poznać panią Justynę i jestem przekonany, że wykonuje swoją pracę z pełnym zaangażowaniem i chęcią niesienia pomocy innym.

Wraz z mężem prowadzi centrum badań wydolnościowych olimpiakos. Można ją śledzić na Facebooku oraz na instagramie
.

11 - Dietetyk od serca

Damian jest z wykształcenia dietykiem i psychodietykiem, a przez wiele lat pracował jako trener personalny. Autor wielu publikacji naukowych i rozdziałów w podręcznikach akademickich dotyczących żywienia sportowców i medycyny stylu życia. Jak sam o sobie pisze: „Zawodowo zajmuję się udziałem w kłótniach internetowych, poradnictwem dietetycznym i prowadzeniem szkoleń”. Uważa, że połączenie sportu i diety roślinnej pozwala uporać się z problemem chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory, otyłość, cukrzyca typu II czy miażdżyca. Na swoim blogu bardzo dba o wartość merytoryczną udostępnianych treści. Na uznanie zasługuje także za to, że zdaje sobie sprawę ze swojej omylności i potrafi przyznać się do błędu. Jest jednym z autorów ksiązki pt. Kuchnia dla biegaczy. Siła z roślin.

Na własnej stronie damianparol.com przy pomocy nauki, walczy z mitami na temat dietetyki. Posiada profil zawodowy na Facebooku i instagramie
.

7 - Dietetyk od serca

Małgorzata Wilkowska jest dietetykiem, edukatorem i copywriterem. W moim zestawieniu jest prawdopodobnie najmłodszą osobą, jednak prezentowane przez nią treści i częstotliwość ich udostępniania robią na mnie ogromne wrażenie. Małgorzata jest redaktorem działu „Nowości naukowe” na portalu dietetycy.org.pl oraz ekspertem żywieniowym dwutygodnika „Naj”. 

Prowadzi stronę internetową dietoswiat.pl oraz ma swój profil na instagramie
.

8 - Dietetyk od serca

Moją listę 10 dietetyków (w kolejności alfabetycznej) domyka Michał Wrzosek – dietetyk kliniczny, trener personalny i wykładowca akademicki. Dzięki swojej autorskiej diecie pomaga podopiecznym schudnąć, poprawić wygląd sylwetki i stan zdrowia. Michał osobiście może się także pochwalić nienaganną sylwetką, którą wypracował przez lata treningu. Jego praktyczne doświadczenie w połączeniu z teoretyczną wiedzą sprawiają, że klienci mogą obdarzyć go pełnym zaufaniem.

Posiada własną stronę internetową michalwrzosek.pl oraz profile na Facebooku i instagramie
.

Tak prezentuje się moja 10 ulubionych dietetyków – dietetyków z powołania, których pracę bardzo szanuję i czerpię od nich wiele inspiracji. A kto według Ciebie mógłby znaleźć się jeszcze na tej liście? Daj znać w komentarzu 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *